29 січня 2014 р.

У вівторок, 28 січня 2014 року, о 14 годині відбулося чергове засідання Комісії з питань соціальних та базових галузей економіки.


Голова Комісії – Ігор ЗАХАРЕВИЧ, разом із членами Комісії – Сергієм МІШИНИМ, Людмилою ПОЛЯКОВОЮ, Євгеном СТРУЖКО, Ольгою ЧЕРНИШОВОЮ, в.о. секретаря Євгеном КОРЖЕМ, а також за участю експертів Сергія ДАНИЛЕЙКО, Володимира ВИГОННОГО та запрошеними гостями – заступником директора департаменту розвитку базових галузей промисловості Ярославом МОРОЗОМ, начальником управління з питань ефективного використання енергоресурсів Юлією ЧІКУНОВОЮ, заступником начальника управління розвитку та кон'юнктури споживчого ринку Іриною ДУДУЛЯК, начальником управління розвитку реального сектору економіки Галиною ЧУРІКОВОЮ розглянули нагальні питання.


Галина ЧУРІКОВА доповіла про Державну політику економічного та соціального розвитку в 2013 – 2014 роки. В умовах кризи внутрішній ринок Донецької області й України взагалі є слабо розвиненим. Така ситуація склалася через те, що реформи, які розпочалися с 2010 року охоплюють всі сфери. Для розвитку внутрішнього ринку існує «Державна програма активізації розвитку ринкової економіки на 2013 – 2014 роки». Департамент економіки займається моніторингом виконання програм та розподілу державного бюджету щодо Донецької області. Згідно моніторингу, програма виконана на чверть, бо вона охоплює ще й соціальні сфери, а це свідчить, що при обмеженому ресурсі такі показники є добрими. Що стосується фінансування програми – 78мнл. грн. виділяється з держбюджету, а 862 млн. грн. – з інших джерел, і це є позитивним моментом розвитку програми. Також було докладено, що «Централізовані заходи» реалізували 97,3% за 2013 рік, а фінансувалися держбюджетом. Але було зазначено, що електромережі, житловий фонд потребують набагато більшого фінансування, ніж на цей час. Аналіз фінансування Донецької області з держбюджету показує, що, наприклад, у 2012 році було закладено 22,4 млрд. грн. і 10,8 з них повернулися трансфертами. Припускають, що та ж тенденція буде в 2014 році. 28.01. 2014 року був прийнятий бюджет Донецької області на 2014 рік, з який 11,6 будуть складати доходи, а 6,7 – повернуться трансфертами. Також було зазначено, що 2,5 млн. грн. було виділено з держбюджету на заходи щодо запобігання інцидентів на Горлівському хімічному заводі, 34,3 млн. виділені на придбання підручників, 229,8 млн. – на медичні програми тощо. Таким чином можна казати про те, що економічна програма є соціально орієнтованою.


Ірина ДУДУЛЯК доповіла про обласну політику по розвитку підприємництва, державну регуляторну політику, дозвільну систему в 2013 – 2014 році. Вона зазначила, що існує державна програма щодо малого та середнього бізнесу до 2016 року. Управління розвитку та кон'юнктури споживчого ринку займається моніторингом та контролем дозвільних центрів, яких по Донецькій області існує 46, а також 45 центрів надання послуг. За цими питаннями проводяться засідання та конференції. В останнє, наприклад, Координаційний центр вніс 87 змін до регуляторних актів після рейду до Макіївки, Артемівська, Краматорська, Дружківки. Також було зазначено, що для підвищення кваліфікації бізнесмена існує програма «Українська ініціатива», яка пропонує преференції щодо навчання у Німеччині.
Далі Ірина ДУДУЛЯК доповіла про обласну політику у сфері торгівлі та побутових послуг. В Донецькій області зареєстровано 16620 одиниць торгівлі, об’єм продажу яких додає 10,1 млн.грн. до загального бюджету. Більш детально можна ознайомитися з інформацією на сайті Донецької ОДА.
 
Ярослав МОРОЗ доповів про прогнозування завантаження основних виробничих потужностей підприємств промисловості в 2014 році. В Донецькій області найважливішими галузями є металургія та вугледобувна промисловість. 41% металопрокату – в Донецькій області. За 2013 рік лише показник виробництва чавуну виріс на 4,5% в порівнянні з 2012 роком. Всі інші показники зменшилися. Наприклад, об’єм виробництва Харцизького завод труб зменшився на 25% через закінчення крупних проектів. На 2014 рік планується невеликий зріст виробництва чавуну, а також виробництва сталі на 3-4% за рахунок пуск електроплавильного цеху ДМЗ. Ярослав МОРОЗ зазначив, що український металопрокат програє російському та китайському через те, що ці сфери потребують докорінної модернізації. На сьогодні вже впровадили пиловугільне паливо замість мартенів. 25% експорту заготівлі припадає на країни Євросоюзу, а також експорт йде у РФ, Середній Схід та Африку. Таким чином, основні виробничі потужності потребують великої модернізації.

  
Юлія ЧІКУНОВА висвітлила питання щодо забезпечення реалізації державної політики в промисловості, паливно-енергетичному комплексі, у сфері енергозбереження в 2013 – 2014 роки. Рішенням Донецької обласної ради від 03.09.2010 № 5/30-929 було затверджено Програму енергоефективності Донецької області на 2010 - 2015 роки. В період з 2010 по 2012 роки Донецька область заощадила паливно-енергетичних ресурсів на 15,2 млдр. грн. Програмою співробітництва є «You Keep», а також «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» , який акцентує увагу на альтернативні джерела енергії. Наприклад, у Донецькій області встановлені світильники, які працюють від сонячної енергії. Юлія ЧІКУНОВА зазначила, що фонд збереження ім. Вернадського та «Летавиця» - це громадські організації, які за рахунок грантів реалізують проекти щодо енергоефективності.  Зараз 80 котелень знаходяться під аудитом.

Комісія розглянула звернення громадянки Ситнікової з приводу ситуації з електропостачанням у м. Горняк. Члени комісії на чолі з Ігорем ЗАХАРЕВИЧЕМ підготовили запити до відповідних інстанцій щодо перебоїв у постачанні електроенергії та ненадання пільг.

Комісія прийняла план роботи на 2014 рік.

Щодо політичної ситуації в країні Комісія виразила свою підтримку Президенту та закликала до мирного врегулювання конфлікту, засудив силові методи, дії екстремістів, захоплення адміністративних будівель. Члени комісії засуджують насильство в будь-яких проявах, якщо це порушує законодавство України, та виступають за якнайскоріше наведення суспільного порядку в державі.

Одноголосно було прийняте рішення про винесення на розгляд Громадської Ради нагородження грамотами за активну участь у роботі Комісії наступних членів – голову Комісії Ігоря ЗАХАРЕВИЧА та в.о. секретаря Євгена КОРЖА.

Наступне засідання Комісії з питань соціальних та базових галузей економіки планується на останній вівторок лютого на 14:00.


Немає коментарів:

Дописати коментар