18 липня 2011 р.

Громадський моніторинг та громадська експертиза. Практика застосування

Джерело: Громадський простір

26-27 вересня 2011 року у м. Київ відбудеться Конференція «Громадський моніторинг та громадська експертиза діяльності органів влади: досвід та перспективи використання в Україні».

Під час Конференції буде обговорено можливості використання механізмів участі громадськості у виробленні місцевої політики задля ефективної взаємодії громадськості та влади на місцевому рівні, а також презентовано найкращі практики проведення громадського моніторингу та громадської експертизи з межах проекту «Розбудова спроможності місцевих організацій громадянського суспільства в Україні», який реалізується з жовтня 2009 року по жовтень 2011 року з метою посилення спроможності організацій громадянського суспільства брати участь у процесі формування та реалізації державної політики.

Проект виконується Благодійним Фондом «Творчий центр ТЦК» за фінансової підтримки Фонду демократії ООН (UNDEF).

У межах проекту 92 організації громадянського суспільства з шести областей України (Закарпатська, Київська, Тернопільська, Чернівецька, Чернігівська області, Автономна Республіка Крим, та м. Севастополь) пройшли тренінгові навчання з питань участі у виробленні місцевої політики. Громадські ініціативи одинадцяти організацій, які добре зарекомендували себе під час навчання, отримали фінансову підтримку та були успішно реалізовані протягом листопада 2010 – травня 2011 років.

Під час Конференції будуть розглянуті наступні питання:

  • Методологічні аспекти проведення громадського моніторингу та громадської експертизи діяльності органів влади;
  • Успішний досвід проведення кампаній з громадського моніторингу та громадської експертизи діяльності органів влади;
  • Роль громадського моніторингу та громадської експертизи в здійсненні реформування державного управління;
  • Шляхи покращення застосування нормативно-правової бази у сфері проведення громадського моніторингу та громадської експертизи тощо.

А також проведено 5 майстер-класів:
  • Складові дієвого громадського моніторингу діяльності органів влади;
  • Методологія громадської експертизи діяльності органів влади;
  • Застосування законодавства щодо доступу до публічної інформації
  • Методологія оцінювання проектів. Основи трансформаційного підходу;
  • Основи аналізу публічної політики.
Окрім того, під час Конференції учасники матимуть змогу обговорити будь-які питання, що стосуються проведення громадського моніторингу та громадської експертизи діяльності органів влади.

Усі витрати, пов’язані із проїздом, проживанням та харчуванням учасників Конференції покриватимуться за рахунок організаторів заходу.

Заявки на участь у Конференції мають бути подані у електронному вигляді на адресу gernega@ccc.kiev.ua до 26 серпня 2011 року. Прийом заявок завершиться о 18.00 за київським часом.

Відбір заявок проводитиметься на конкурсній основі організаційним комітетом. Результати конкурсного відбору буде повідомлено не пізніше 1 вересня 2011 року.

Програма Конференції буде опублікована не пізніше 10 вересня 2011 року.

Додатки : Форма заявки на участь у Конференції

Немає коментарів:

Дописати коментар