23 квітня 2011 р.

Громадськість ініціює проведення експертизи опрацювання інформаційних запитів та звернень громадян облдержадміністрацією


Валерій КЛИМЕНКО, Голова постійної комісії з  питань захисту прав і свобод громадян, законності і  правопорядку, сприяння боротьби з корупцією Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації

5 листопада 2008 року Кабінет Міністрів України своєю постановою № 976 ухвалив Порядок сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади. Це означає, що інститути громадянського суспільства отримали реальну процедуру, за якою можуть провести оцінку ефективності діяльності будь-якого органу виконавчої влади України, а також процедуру врахування останніми результатів громадської експертизи.

Громадська експертиза діяльності органів виконавчої влади є складовою механізму демократичного управління державою, який передбачає проведення інститутами громадянського суспільства оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень, підготовку пропозицій щодо розв'язання суспільно значущих проблем для їх врахування органами виконавчої влади у своїй роботі.

У цьому Порядку під інститутами громадянського суспільства слід розуміти і Громадську раду при Донецькій облдержадміністрації, яка є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним з представників інститутів громадянського суспільства для забезпечення участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

Однак проведення громадської експертизи не лише дає права, але й накладає обов’язки на Громадську раду при ДонОДА. Обов’язки відповідального, фахового і неупередженого виконання процедур громадської експертизи. Саме це забезпечить його визнання і довіру з боку органів влади та суспільства.

Згідно плану роботи постійна комісія з питань захисту прав і свобод громадян, законності і правопорядку, сприяння боротьби з корупцією з метою забезпечення участі Громадської ради у формуванні та реалізації державної політики, керуючись:

- статтею 40 Конституції України, відповідно до якої усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення до органів державної влади, та їх посадових і службових осіб та отримувати обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

- пунктами 2, 3 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 976 від 5.11.2008 р., якими передбачено можливість проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним з представників інститутів громадянського суспільства шляхом оцінки діяльності органів виконавчої влади, ефективності прийняття і виконання такими органами рішень та підготовки пропозицій щодо розв’язання суспільно значущих проблем, а також встановлено вимоги до змісту письмового запиту про проведення громадської експертизи;

на черговому засіданні прийняла рішення щодо проведення громадської експертизи діяльності Донецької обласної державної адміністрації.

Предметом громадської експертизи буде діяльність Донецької облдержадміністрації у сфері опрацювання інформаційних запитів та звернень громадян.

Метою громадської експертизи буде:
  • оцінка дотримання облдержадміністрацією вимог законодавства щодо прийому та реєстрації інформаційних запитів та звернень громадян, їх опрацювання та надання відповідей на звернення і запити.
  • підготовка пропозицій щодо вдосконалення практики обласної держадміністрації  у вищеназваній сфері.
Для проведення громадської експертизи ми запросимо надати інформацію у письмовій формі, а також наступні документи або їх копії:
  1. Який підрозділ  або які посадові особи відповідають за реєстрацію вхідної кореспонденції і за опрацювання інформаційних запитів та звернень громадян?
  2. Якими нормативно-правовими актами керуються ці посадові особи у роботі з інформаційними запитами та зверненнями громадян? Попросимо надати копії таких нормативно-правових актів.
  3. Як ведуться реєстри для вхідної кореспонденції? Чи реєструються інформаційні запити та звернення громадян окремо?
Ми також просимо сприяти в ознайомленні з практикою опрацювання запитів та звернень громадян, зокрема за допомогою організації візиту членів постійної комісії з питань захисту прав і свобод громадян, законності і правопорядку, сприяння боротьби з корупцією до відповідного підрозділу Донецької облдержадміністрації.

Відповідно до пп. 1, 2, 3 п. 4 Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 5.11.2008 р. орган виконавчої влади у тижневий строк після надходження запиту щодо проведення громадської експертизи повинен видати наказ (розпорядження) про проведення такої експертизи та довести зміст цього наказу (розпорядження) до відома Громадської ради при Донецькій ОДА, що ініціює проведення громадської експертизи, протягом трьох днів з моменту його видання. Зазначений орган виконавчої влади розміщує у тижневий строк на власному веб-сайті інформацію про надходження запиту щодо проведення громадської експертизи та заходи, здійснені органом виконавчої влади з метою сприяння її проведенню. У разі потреби орган виконавчої влади утворює робочу групу для підготовки матеріалів із залученням представників постійної комісії з питань захисту прав і свобод громадян, законності і правопорядку, сприяння боротьби з корупцією Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації.

Немає коментарів:

Дописати коментар