Три місяці тому у представників громадянського суспільства Донеччини з’явилась можливість прийняти участь у формуванні Громадської ради при Донецькій ОДА. Слід визнати, що шлях від ідеї до організаційного становлення новою Радою пройдено. Зроблено немало в питаннях побудови життєздатного і структурно організованого консультативно-дорадчого органу при ОДА, щоб перейти до нового етапу, вийти на стартову позицію у роботі з нагальними проблемами територіальних громад Донецької області.
Не вдаючись у деталі всіх подій, коротко розповімо про основні дати, кроки та результати роботи.
Часопис:
- 7 грудня 2010 року. Ініціативна група із створення нової Громадської ради при Донецькій ОДА оголосила про початок збору документів від організацій громадянського суспільства Донеччини на участь у загальних зборах.
- 14 січня 2011 року. Завершений прийом документів на участь у формуванні нового складу Громадської ради. Подано 89 заявок, з них прийнято 83.
- 25 січня 2011 року. Установчі збори. Взяло участь 76 осіб. До складу Ради увійшов 71 представник інститутів громадянського суспільства, які працюють у Донецькій області. Створено 2 робочі групи з розробки основних документів, які регламентують діяльність Ради, а також з підготовки наступних зборів.
- 25 січня – 28 лютого 2011 року. Активна робота в групах. Розроблені проекти Положення про Громадську раду при ДонОДА та Регламент. Проведені всі організаційні заходи з підготовки перших зборів нового складу Ради.
- 28 лютого 2011 року. Перші загальні збори. Прийняті Положення про Громадську раду та Регламент її роботи. Обрані керівні органи та секретаріат. Головою Ради став Кіпень В.П., керівник ДОГО «Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу». Створено 13 постійних комісій, які охоплюють всі сфери життя обласної громади.
- 1 – 14 березня 2011 року. Робота в комісіях. Проведено 13 засідань, обрані голови та підготовлені проекти робочих планів.
- 12 березня 2011 року. Перша нарада Голови Ради з новообраними керівниками комісій. На зустрічі були зроблені доповіді про роботу з підготовки планів дій. Прийнято рішення взяти участь у зустрічі з керівництвом Управління містобудування та архітектури Донецької ОДА.
- 14 березня 2011 року. Зустріч з керівництвом Управління містобудування та архітектури Донецької ОДА. Обговорена можливість участі Членів ради у громадських слуханнях, які організовує управління з приводу прийняття генерального плану розвитку Донецької області до 2031 року. Для ознайомлення Членів Ради з темою та предметом слухань отримана вся необхідна документація по генеральному плану.
- 16 березня 2011 року. Члени Громадської ради беруть участь у круглому столі по обговоренню проекту Закону України «Про ринок земель».
- 18 березня 2011 року. Друга нарада Голови Ради з керівниками постійних комісій. За результатами роботи ухвалено рішення надати на розгляд загальних зборів зведений план роботи та пропонувати членам Ради взяти участь у громадських слуханнях з прийняття генерального плану розвитку регіону на 20 років.
- 22 березня 2011 року. Члени Ради беруть участь у громадських слуханнях з прийняття генерального плану розвитку Донецької області до 2031 року.
- 22 березня 2011 року. Другі загальні збори. Цього разу у зборах прийняло участь 45 членів Ради. Затверджений склад Правління (18 осіб). Прийнятий за основу зведений план на найближчі три місяці. Підтримана ініціатива ДМГО «Агенція розвитку місцевого самоврядування» та ДОГО «Взаємодія» провести громадську експертизу з питань перегляду регуляторних актів, прийнятих органами місцевого самоврядування. Затверджені інформаційні запити до структурних підрозділів ДонОДА. Прийнято рішення запросити на наступні збори керівництво Донецької ОДА та обласної Ради.
- 22 – 25 березня 2011 року. Підготовлено та направлено 18 інформаційних запитів до структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації з метою отримання інформації щодо планів роботи на 2011 рік, нормативних документів, які планують приймати та фінансування з держбюджету організацій громадянського суспільства за напрямами роботи.
Замість висновків
Звичайно, це не все, що зробили члени Громадської ради за три місяці її існування. За об’єктивами залишилась напружена робота правління, у робочих групах та комісіях. Не обходилось без суперечливих моментів, а подекуди й конфліктів. Однак, здоровий глузд і професіоналізм має перемогти емоції. Для більшості членів Ради недозволена розкіш ставити особисті амбіції вище спільної справи – сприяння більш ефективному вирішенню проблем громадян через вплив на владу та громадський контроль. Переважна більшість налаштована працювати не заради процесу, а заради результату.
Немає коментарів:
Дописати коментар