29 грудня 2011 р.

На наступних загальних зборах буде оновлення складу Громадської ради при ДонОДА


27 грудня 2011 року пройшли п’яті загальні збори Громадської ради при Донецькій ОДА. Основною метою цього заходу було вирішення низки організаційно-структурних питань, пов’язаних з діяльністю Ради.

Пріоритетними питаннями, що постали перед учасниками зборів були структурна і кадрова реорганізація консультативно-дорадчого органу, виключення зі складу Ради членів за систематичну відсутність на її засіданнях без поважних причин більш ніж два рази.

За результатами роботи були прийняті такі рішення:

  1. Розформувати постійну комісію з питань праці та соціального захисту населення як недіючу. Виключити Симоненко О.Б. з членів Правління.
  2. Розформувати постійну комісію з питань ЖКГ, будівництва та архітектури у зв’язку з передачею нею своїх функцій  в новосформовану постійну комісію.
  3. Сформувати нову постійну комісію «З питань праці, соціального захисту,  ЖКГ та будівництва». Включити в неї склад двох вищеозначених комісій (за персональними заявами).
  4. Розширити членство в малочисельних постійних комісіях «З питань інформаційної політики» та «З питань паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження, інфраструктури та транспорту» за рахунок нових членів Громадської ради.
  5. Суттєво активізувати роботу постійних комісій  «З питань ПЕК, енергозбереження, інфраструктури та транспорту» (Луганський В.І), «З питань інформаційної політики» (Закревська С.В), «З питань бюджетного планування, соціально-економічного розвитку» (Загоруйко М.М.), «З питань сприяння розвитку органів самоорганізації населення, місцевого самоврядування та громадянського суспільства» (Сирота В.А.), «З питань міжнародних звязків та євроінтеграції» (Редько В.В.), «З питань молодіжної політики, спорту, освіти, науки та розвитку волонтерного руху» (Шишлянников О.Ю.).
  6. Виключити зі складу Громадської ради 13 представників ІГС-членів консультативно-дорадчого органу, які систематично були відсутніми на її засіданнях без поважних причин більш ніж два рази. 
Крім організаційно-кадрових були розглянуть питання, пов’язані з безпосередньою діяльністю Громадської ради при ДонОДА.


Згідно порядку денного були прийнято рішення звернутися до Голови Донецької обласної ради Федорука А.М. щодо прийняття обласної цільової програми зі сприяння розвитку громадянського суспільства в Донецькій області на 2012-2014 рр. Основною метою цього звернення є ініціатива проведення оперативної зустрічі голови Донецької облради з представниками громадських організацій, що займалися розробкою проекту програми, Громадської ради при облдержадмінстрації та відповідальними посадовими особами облдержадміністрації для об’єднання зусиль всіх учасників процесу на шляху до внесення  проекту програми на розгляд депутатського корпусу.

Були також прийняті рекомендації до річного плану консультацій з громадськістю Донецької ОДА. Згідно цього документу члени Громадської ради визначили 21 пріоритетний напрямок, які на їх думку є важливими для громади регіону. Слід зазначити, що особливу увагу приділяється експерименту з реформування охорони здоров’я, доступу до публічної інформації, формування та розподіл бюджетних коштів, реформування ЖКХ тощо.

Зборами була підтримана ініціатива проведення громадського обговорення пропозицій до урядового Плану заходів «Партнерство. Відкритий уряд» та сформована робоча група від Громадської ради для напрацювання та узагальнення пропозицій з цього питання. Була також підтримана ініціатива коаліції «Донбас без тютюнового диму» щодо необхідності спільних дій влади, громадськості та соціально відповідального бізнесу, спрямованих на збереження здоров’я населення та захист громадян від негативного впливу тютюнового диму.

Як зазначає Кіпень В.П.: «Громадські раді вкрай необхідно активізувати свою роботу, зосередитись на виробленні «громадського продукту» у вигляді рекомендацій облдержадміністрації по вирішенню актуальних проблем Донеччини. Однак, в нас є кілька проблем, які дуже сильно гальмують роботу нашого органу. По-перше, це представники інститутів громадянського суспільства, які впродовж року не прийняли жодного разу участь у роботі громадської ради. Як наслідок - відсутність кворуму та унеможливлення прийняття рішення. По-друге, характер роботи більшості постійних комісії. Є такі комісії, які або не працювали зовсім, або формально підходили до своїх обов’язків.  На мою переконливу думку, необхідно терміново активізувати роботу ради, зайняти проактивну позицію у взаєминах між громадою і  владою. Громадська рада не зможе «виїхати» на ініціативі десятка осіб.

Без вирішення проблем пов’язаних з пасивністю багатьох членів Ради ми можемо втратити шанс впливу на формування та реалізацію місцевої політики, яку надала нам Постанова 996. Для того, щоб цього не сталось в нас є певні напрацювання щодо включення до роботи комісій провідних фахівців, науковців, активістів ІГС регіону з різних питань. Ми відкриті і будемо співпрацювати з усіма, хто цього бажає. Ми працюємо задля нашого народу, нашої громади та держави».

Фоторепортаж:

За більш детальною інформацією щодо роботи Громадської ради при Донецькій ОДА звертайтесь до прес-секретаря Донецької ОДА Бондаренка Сергія за телефоном: +38 (095) 106-81-62 або за електронною адресою: pr.gromrada.dn@gmail.com

Немає коментарів:

Дописати коментар