13 вересня 2011 р.

У Донецьку пройшло перше засідання Координаційної ради голів Громадських рад регіонів України

09 вересня 2011 у Донецькій облдержадміністрації пройшло перше засідання Координаційної ради голів Громадських рад регіонів України, що були утворені при облдержадміністраціях, державних адміністраціях м. Києва та Севастополя, Ради міністрів АР Крим згідно постанови КМУ № 996 від 03.11.2010 р. «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

Основною метою зустрічі було напрацювання скоординованої позиції громадських рад з наступних питань:
1. Співпраця Громадських рад регіонів з Кабінетом Міністрів України.
2. Внесення змін до Постанови КМУ № 996.
3. Підготовка зустрічі Координаційної ради голів Громадських рад регіонів України з Прем’єр-міністром України.
4. Обговорення Програми розвитку громадянського суспільства Донецької області.

За результатами засідання було затверджено Меморандум про співпрацю з Кабінетом Міністрів України та Регламент Координаційної ради голів громадських рад (тести документів додаються), прийнято рішення у жовтні 2011 року ініціювати зустріч з Прем’єр-міністром України.

Під час першого засідання Координаційної ради створено дві робочі групи. Одна група займеться підготовкою зустрічі з Прем’єр-міністром (відповідальний Кіпень В.П., голова ГР при Донецькій ОДА), друга – збором, аналізом та напрацюванням пропозицій щодо внесення змін до Постанови № 996 (відповідальний - Головко В. Я., голова ГР при Одеській ОДА).

Крім того, на засіданні було обрано наступного спікера Координаційної ради, який з жовтня місяця продовжить координацію діяльності громадських рад регіонів. За результатами жеребкування ним став голова Громадської ради при Чернігівській ОДА.

Також, в рамках засідання члени Координаційної ради взяли участь у круглому столі «Регіональна цільова програма розвитку громадянського суспільства в Донецькій області: зміст та перспективи впровадження», який був ініційований ДОО ВГО «Комітет виборців України» у партнерстві з Громадською радою при Донецькій ОДА. Хід обговорення, активні дискусії засвідчили  позитивну оцінку і підтримку більшістю присутніх голів громадських рад та представників громадськості Програми. Під час обговорень голови Громадських рад при Полтавській та Кіровоградській ОДА поділись своїм досвідом у впровадженні аналогічних ініціатив у себе в областях.

У засіданні взяли участь більше 40 представників Громадських рад при облдержадміністраціях, державній адміністрації м. Севастополя, Секретаріату КМУ, Донецької ОДА та обласної ради, ІГС Донеччини.

З перших вуст про Координаційну раду та взаємодію з органами влади:

Адамов Борис Ісаєвич, в.о. заступника голови – керівник апарату Донецької ОДА: «Донбас завжди виступав за діалог між усіма суб’єктами суспільного та політичного життя регіону. Впевнений, що ухвалена Постанова № 996 є практичним закріпленням права громадян через громадські організації на участь у прийнятті управлінських рішень. Впевнений, що реалізація цього нормативного акту (Постанови № 996) є вагомим кроком по налагодженню ефективної взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства. Створення мережі Громадських рад, як консультативно-дорадчих органів, дає можливість громадськості брати участь у прийнятті рішень. Присутність тут більшості представників громадських рад майже з усіх регіонів України засвідчує бажання розбудовувати громадянське суспільство, демократичну і правову державу».

Кравцов Олександр Олексійович, заступник Голови Донецької обласної ради: «Безумовно, сьогоднішня нарада є важливим кроком у розбудові громадянського суспільства, як у нашій області, так і в Україні. Щодо обласної ради, то ми готові плідно співпрацювати з Громадською радою при ДонОДА та Координаційною радою, й запевняємо, що всі питання, які виникатимуть у нашій роботі будуть вирішувати  проблеми наших територіальних громад».  

Кіпень Володимир Порфирович, Спікер координаційної ради голів Громадських рад регіонів України, Голова ГР при  Донецькій ОДА: «Я вважаю, що можна бути задоволеними результатами роботи. Ми зробили перший і дуже серйозний крок по створенню механізмів, які б дозволили громадським радам виступати не кожній автономно, а в єдиному ключі, в спільних підходах, взаємопідсилюючи одна одну. І те, що ми сьогодні прийняли спільні правила роботи, те що ми сьогодні прийняли Меморандум, визначили ті робочі групи, які будуть напрацьовувати матеріали для зустрічі з прем’єр-міністром – це дуже важливо».

Лациба Максим, Керівник проектів Українського незалежного центру політичних досліджень: «Мені дуже сподобалось, що координаційна рада вирішила усі поставлені питання в означений час. Це дає ознаки для оптимізму. Координаційну раду ніхто не формував зверху, її не вимагали від КМУ, вони навпаки, з опаскою сприйняли її створення. Це вперше, коли таким чином обрані легітимні лідери громадянського суспільства, третього сектору областей об’єднались та сформували спільну платформу для діалогу. Це дуже добре, це означає що Постанова № 996 діє. Вона дає можливість розпочати діалог між різними секторами суспільства, дає можливість його проводити з актуальних питань соціально-економічного реформування по всій Україні. Ми бачимо, що йде колосальний обмін досвідом між громадськими радами, який поширюється на різни регіони. Координаційна рада дає можливість найкращі практики, нові управлінські технології напрацьовувати та поширювати далі».

Ільєнко Олександр Валерійович, Головний спеціаліст Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ: «У Уряду немає ніяких засторог щодо таких об’єднань (авт. - Координаційної ради голів ГР регіонів України), це законне право громадян. Якщо це призведе до значного поштовху у діяльності Громадських рад, призведе до покращення їх роботи, якщо буде значна активність і значний ефект - ми будемо раді. В нас є сумний досвід таких ініціатив, але поки це не стосується цього проекту (авт. Громадські ради за Постановою № 996),  у нього, на мою думку, досить хороше майбутнє. Я думаю, що ми буде співпрацювати і далі, не тільки в теорії, а вже й на практиці.
По-перше, в нас заплановано проведення семінарів для представників громадських рад, в тому числі для голів. Оскільки теоретично громадські ради багато знають що і як роботи, а практично вони стикаються з багатьма проблемами в повсякденному житті. Ми буде підтримувати ініціативи з обміну досвідом між громадськими радами. Якщо один із 27 голів громадських рад щось знає, нехай ділиться з іншими. По-друге, зараз починають розроблятися ті стратегічні  документи, які повинні підтримувати громадськість. Громадськість зараз розуміє, що вона партнер в управлінні державою, як і державні органи. Тобто не можливо здійснювати  управління державою за рахунок влади».

Перша нарада голів Громадських рад регіонів України була організована Громадської радою у партнерстві з  Донецькою ОДА за підтримки Українського незалежного центру політичних досліджень.

Фоторепортаж (фото: УНЦПД та Громадської ради при Донецькій ОДА):





Відеорепортажі
1. Обговорення Регламенту:






2. Обговорення Меморандуму про співробітництво з КМУ та підготовки зустрічі з прем'єр-міністр України.






Координаційна рада голів Громадських рад регіонів України створена 1 липня 2011 р на всеукраїнській конференції в Києві. Спікером Координаційної ради було обрано В.П.Кіпеня, голову Громадської ради при ДонОДА.
Основною метою Ради є координація діяльності регіональних консультаційно-дорадчих органів щодо актуальних питань соціально-економічної та гуманітарної політики України.
Пріоритетними напрямками діяльності колегіального органу є:
1. Обмін досвідом та кращими практиками щодо організації конструктивної взаємодії із органами влади;
2. Координація спільної діяльності громадських рад у вирішенні питань соціально-економічної та гуманітарної політики.

Немає коментарів:

Дописати коментар